Close

PORZĄDEK W ŻYCIU A PORZĄDEK W SZAFIE

FG6A1668


Moja mama mawiała mi jak nie masz porządku w szafie to i w życiu osobistym będziesz miała bałagan! Z racji tego, że nauczyła mnie porządku i systematyczności, gdzie w moim obecnym życiu już jest nieco mniej aktualne, to przyznam, że miała rację.
Gdy przyszedł moment samodzielności, poukładania swoich spraw „po swojemu” to się pogubiłam. Nie wiedziałam czego chce i jak chce. Moje życie dawało mi zawsze wybór a ja i tak chodziłam swoimi ścieżkami, których nie każdy zawsze potrafił zrozumieć. Cała ja 🙂
Porządek ten w życiu osobistym i w szafie nie miał miejsca a systematyczność no właśnie a co to właściwie jest, gdzie odkładanie na później było na porządku dziennym.

W życiu jak to w życiu są sprawy ważne i ważniejsze. Moje nastawienie to spraw ważnych i mniej ważnych było jednoznaczne. Chcąc robić tak aby zawsze wszystko było po mojej racji i mojej wersji podejmowanych spraw. Jestem perfekcjonistką co nie jest tak do końca wielkim plusem. Czuję się dobrze wtedy kiedy będzie tak jak ja tego chce. Mój dylemat, który rodzi się z czasem w problem. Po prostu..musi być idealnie. Często jest tak, że ta idealność pochłania wiele czasu a w ciągu doby da się ten czas odczuć.

Pogubiłam się zdając sobie sprawę, że nie zadowolę wszystkich, że nie można mieć wszystkiego na już, na teraz i na czas.
Wyluzowałam, zrozumiałam, że nie warto przejmować się tym co będzie. Nie przejmuję się  tym, że nie zrobię czegoś na czas. Sprawy błahe przestały mieć znaczenie.  Mam swój porządek stworzony przez samą siebie i jest dobrze. Jest taki jakim chce aby był i w którym czuje się dobrze.
W szafie jest co raz więcej miejsca a to dobry znak.

Dlatego pozbądź się tego co Ci nie służy a z szafy wyrzuć to czego nie nosisz a czekasz aż założysz. Bez sensu jest kumulować w sobie myśli, które Cie powstrzymują. Nie czekaj na spodnie, w których się teraz nie dopinasz, nie czekaj a działaj. Od Ciebie zależy czy będziesz narzekać czekając aż się wciśniesz w oczekiwany rozmiar czy zaczniesz coś z tym robić.

FG6A1675

photo:KLIK

tshirt/bluzka – ONLY
legginsy- H&M
buty/shoes – DEEZEE
jacket – CROPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close