Close

DLACZEGO LUDZIE ZAZDROSZCZĄ?

 

20750725_1615237768510000_1656177018_n


Nie pisze tego w emocjach, złości czy empatii do ludzi. Pisze, bo chce Wam przekazać moje doświadczenia związane z cechą jaką jest zazdrość. Pisałam o tym TU. Pisząc wtedy ten tekst emocje były we mnie wielkie. Właśnie od tamtego momentu nie rozumiem, nie mogę pojąć dlaczego, ludzie zazdroszczą?! Zrozumiałam, stałam się o tyle mądrzejsza i mogę o tym rozmawiać aczkolwiek za każdym razem wywołuje to we mnie smutek a zarazem śmiech przez łzy.

Moje dzieciństwo i to dzięki mamie, która nauczyła mnie cech, dobrych cech, którymi teraz mogę bez obaw i wstydu kierować się w życiu. Cechy jakimi jest pokora, ambicje, szacunek i pilnowanie własnego nosa-dosłownie.
„Pokora jest warunkiem uzyskania dojrzałości duchowej oraz psychicznej”

Moje dobre serce i z przykrością to stwierdzam, że ‚dobre’ bo ludzie wykorzystują to czasem w tak perfidny sposób, że jest to żałosne. Tak, śmieje się z takich ludzi, co więcej życzę im dalej jak najlepiej!
Wszystko i tak przyjdzie w najmniej oczekiwanym momencie-brawo Ty! A ja wciąż będę taka jaka jestem-brawo Ja!

Nie będę Ci pisać o historiach jakie przeżyłam z jakimi dane było mi mieć styczność. Osoby, które w sposób zazdrości chciały mi zepsuć kawałek mojej prywatności czy ułamek mojego szczęścia sprawiły, że zaczęłam sobie z tym radzić. Dzięki ludziom, których poznaje na swojej drodze uczę się za każdym razem tylko tych dobrych i potrzebnych cech w życiu.

Zaczynając od początku. Rozgryzłam to. Ludzie o niskim stopniu dowartościowania próbuje dowartościować siebie w dość ironiczny sposób . Dlaczego?  Gdy osoba, która jest dorosła, ma prawo decydować o swoim życiu, o wyborze pracy i przede wszystkim jakim jest człowiekiem, moim zdaniem powinna być z tego dumna. Twój wybór! Zgadzasz się? Gdy przychodzi moment, w którym patrząc na inną osobę, która odnosi swoje sukcesy, podkreślam SWOJE sukcesy,  nie znając jej próbuję ją oceniać zewnętrznie i wewnętrznie w sposób perfidny i w sposób zakłamania, to sorry ale to jest szczyt, w którym pokazujesz siebie od strony dupy. (uśmiech)

Czy to będzie blogerka, modelka czy kelnerka i Twoja koleżanka z pracy to pamiętaj, że zazdroszcząc jej pokazujesz czego Ci brakuje. Brakuje Ci przede wszystkim pewności siebie, aby prosto w oczy powiedzieć co o niej myślisz. Już Ci współczuje. Brak Ci odwagi. Dlaczego? Bo nie masz argumentów dlaczego, za co i po co właściwie myślisz w taki sposób. Myślisz tak, bo brak Ci ambicji. I w taki sposób rodzi się zazdrość. Z góry zakładasz kto jaki jest, że ‚pieprzona blogerka’ przeszkadza Ci..no własnie, w czym Ci przeszkadza?

Jak sobie z tym radzić? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że innym ludziom ‚nie dogodzisz’, że to Ty jesteś królową swojego sukcesu. Twój sukces, Twój wybór, Twój problem-to Ty odpowiadasz sama za siebie. Twoje marzenia, Twoje ambicje i plany-są Twoje i to Ty decydujesz o ich realizacji. Gdy zdarzy Ci się konfrontacja z ludźmi innego pokroju, pamiętaj, że dbanie o swoje JA i uśmiech zdziała wiele. Nie udowadniaj nikomu swojej doskonałości, którą już posiadasz. Jest Twoja i nikomu nic do tego. To ważne, aby w życiu posiadać ważne i potrzebne cechy w egzystowaniu każdego człowieka.

FG6A6076
FG6A6099

FG6A6121
PHOTO:TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close