Close

TE 3 PROSTE SPOSOBY POZWOLĄ CI ZACZĄĆ MYŚLEĆ O SOBIE!


FG6A7940


Lubie pisać tu swoje mądrości.(uśmiech) Co za skromność..
Tak, dlatego pozwalam sobie od czasu do czasu być tu poradnikiem z moich własnych doświadczeń, obserwacji ludzi wokół, moich znajomych, przyjaciół.

Jeśli to czytasz i myślisz w podobny sposób bądź myślisz zupełnie inaczej to też dobrze. Dobrze, że w ogóle tu jesteś i czytasz czy też starasz się zrozumieć mnie.
Zauważyłam a raczej zauważam jak kobiety zatracają się w tym co robią na co dzień nie myśląc o sobie zupełnie. Dlaczego tak się dzieje?
Myślę, że po pierwsze nie doceniają siebie. Dzieję się tak bo nauczyły się schematu, którego podpatrzyły tam gdzieś u kogoś, bo ktoś tak żyje, funkcjonuje to i ja tak będę, bo tak wypada, bo tak jest ok. Nie jest ok. W porządku jest wtedy, gdy jesteś sama ze sobą i sama potrafisz siebie docenić co robisz na co dzień.

FG6A7912
FG6A7933
Ostatnimi czasy jestem nastawiona do ludzi, życia w sposób luźny, to znaczy, że będę chciała pisząc tu pokazać Wam świat i ludzi wokół Was, żebyście myślały więcej o sobie i nie bały się mówić głośno swojego zdania. Wstyd schować pod poduszkę. Jeśli dla kogoś nie podoba się Twoje życie, to odpowiedź jest jedna: To jest Twoje życie, nie kogoś.
Jeszcze kilka miesięcy wstecz borykałam się zupełnie z innymi problemami, zdaniem innych osób oraz doświadczeń, które było mi dane przeżyć. Teraz wiem, wyciągając wnioski, że Ty i Twoje JA jest mega ważne. Najważniejsze w tym wszystkim jest Twoje zdrowie, te fizyczne i również psychiczne. Aby nie zwariować. Sensem życia jest życie. Gdy jest beznadziejnie to kolejny dzień jest po to aby zmienić coś na lepsze. Zauważyłam też, sama po sobie przede wszystkim, że to my się przyzwyczajamy do schematu, który sami sobie wyidealizowaliśmy, najzwyczajniej sami sobie zabarwiamy życie takim jakim jest, przyzwyczajając się do niego. Jeśli Ci pasuje to super.

Po drugie, to brak pasji i odwagi. Nie mam tu na myśli zainteresowań. Interesować się można wszystkim. Gdzie w tym wszystkim są cele, spełnianie marzeń?! Ciężko mi było podejmować decyzje, takie na już nie mówiąc o tych takich nie na teraz. Zawsze było jakieś, ale..brak ochoty czy po prostu strach. Teraz jest lepiej. Mój sposób myślenia zmienia moje nastawienie i  szybkość podejmowania decyzji. Czuje się o stokroć lepiej. Korzystam, uczę się co raz więcej poprzez nowe doświadczenia i jestem pewniejsza siebie. Wielokrotnie powtarzam swoje motto życiowe że..” nic nie dzieje się bez przyczyny ” coś jest po coś, co ma się wydarzyć to wydarzy.
Ciężki ze mnie przypadek, ciężko mnie rozgryźć poprzez moją osobowość ale każdy jest inny na swój sposób. Nie przejmuje się tym co ktoś pomyśli o mnie, błędy które popełniam są moimi błędami.

Najlepiej się czuję wtedy, kiedy ważę tyle ile chcę, włosy mam piękne i mój styl jest moim stylem. To znaczy, że ważne jest aby czuć się dobrze ze sobą. Trzecim sposobem na pozytywne nastawienie do życia jesteś Ty sama, jak sobie stworzysz swój styl. To co tworzysz Ty sama powinno satysfakcjonować Ciebie.
Odwaga, która pomoże Ci być pewniejszą siebie.

Koniec!

Zdjęcia by Aga KLIK  oraz piękna Chorwacja!

FG6A7917
FG6A7942
FG6A7945

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close