Close

CZYM DLA MNIE JEST PRZYJAŹŃ?


FG6A6015
Niektórzy nie rozumieją pewnych spraw, pomimo wieku..
Nie ocenia się książki po okładce tak jak nie ocenia się człowieka po wyglądzie. W jednym i w drugim przypadku u mnie się sprawdza.

Mama to dla mnie przyjaciel z którego się nie wyrasta!

W przyjaźni nie idę na skróty. Przyjaźń to cierpliwość. Tak samo jest ze związkiem, a związek to pewnego rodzaju przyjaźń.
Dla mnie przyjaciel  ma być ze mną w chwilach, gdy jest dobrze i jest źle i kropka.

Wyrozumiałość, jest to moment w przyjaźni kiedy są sprawy ważne i ważniejsze i potrafię to zrozumieć. Poznałam w swoim życiu osobę, która po prostu jest. Gdy chce być sama. Kiedy nie potrzebuje „dobrych rad”. Wyrozumiałość jest wtedy, kiedy potrafisz zrozumieć drugiego człowieka pomimo jego decyzji.

Zazdrość, cecha u ludzi/ przyjaciół z którą nauczyłam się już żyć, serio. W życiu ciągle się poznajemy tak naprawdę na ludziach i wyciągamy wnioski. Jeśli ktoś zazdrości mi wyglądu, pracy, sukcesów, chwil radości, uśmiechu, pieniędzy, zdrowia mojego i moich bliskich dla mnie jest to człowiek poniżej zera.

Przyjaźń a sprawy biznesowe, czy jest to możliwe? Tak, jest ale.. kiedy relacja jest zdrowa, kiedy jesteśmy wobec siebie szczerzy, wtedy to ma sens i pozytywne efekty współpracy. Ważne jest aby nie poruszać kwestii prywatnych w trakcie wykonywania pracy, w trakcie kiedy skupiamy się tylko na pracy. Nigdy nic nie przychodzi w ciągu godziny, ta cecha również wymaga czasu i doświadczenia.

Szacunek do drugiego człowieka. Jest dla mnie mega ważne. W życiu ogólnie. Im więcej wymagamy i jak najwięcej dajemy szacunku wobec drugiego człowieka.

Przyjaźń na odległość jest prawdziwa i jest trwała kiedy jest pięlęgnowana. Tu nie chodzi o dzwonienie do siebie dzień w dzień. Tu chodzi o moment, kiedy potrzebujesz rozmowy możesz liczyć na drugą osobę nawet jeśli znajduje się w Szwecji.

Zaufanie cieżko jest zaufać a jeszcze trudniej odbudować zaufanie. Dlatego, ufam na 99 procent.

Czego oczekuje w przyjaźni? Przyjaźń to pewnego rodzaju zagadka. Nie wiesz tak do końca nigdy czy jest wieczna czy na chwile, czy do jakiegoś momentu dlatego pisałam tu o cierpliwości i wyrozumiałości, tak naprawdę każda cecha powyżej pokazuje kiedy i jak silna jest przyjaźń i kto tak naprawdę jest Twoim przyjacielem. Nie potrzebuje obok siebie przyjaciółki, która poklepie mnie po ramieniu i powie-będzie dobrze. Moja osobowość nie pozwala sobie na relacje, które są sztuczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close