Close

LOVE FACTORY CLUB

‚Love factory club’ inspirowany dramatem ‚Tlen’ tak nazywa się spektakl, który graliśmy wraz z moją grupą z warsztatów aktorskich w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.
To był mój pierwszy raz na deskach teatru.

Zaczynając od początku to zawsze chciałam być aktorką. Takie marzenie z lat jeszcze podstawówki. Marzenie, które nie zniknęło i trwa do dziś. Po maturze chciałam iść na studia o kierunku aktor. W tamtym czasie było to możliwe ale mimo innych zdarzeń nie zaryzykowałam. Mimo wszystko jednak żałuje. Ponadto nie byłabym w takim miejscu w jakim znajduje się obecnie. Przecież nic nie dzieje się bez przyczyny, prawda?

Marzenie, które stało się w jakimś stopniu spełnione. Dzięki mojej sile i chęci,  mieszkając w Białymstoku, postanowiłam wejść na stronę teatru i sprawdzić aktualności. Taki traw, że były zapisy na roczne warsztaty teatralne. Następnego dnia napisałam emaila, dostałam odpowiedź, wysłałam przelew i jestem.
Jestem w grupie 19+A warsztatów teatralnych. Bardzo się cieszę przede wszystkim, że byłam w grupie, którą prowadził Piotr Szekowski – jeśli czytasz ten wpis to pozdrawiam Cie serdecznie.

Wspaniały czas. Wiedzę jaką ma Piotr i umiejętność przekazywania jej dla nas-niesamowite. W grupie były osoby, które kilka z nich nazwałam jako perełki aktorskie , dosłownie. Każdy z nas był inny, taka indywidualność, każdy posiadał coś co było wyjątkowe u każdej z osób.

Moje zaangażowanie nie było na tyle mocne, na tyle dla mnie spełnione, ponieważ kilka razy, przyznaje opuściłam zajęcia a teraz żałuje. Nauka, warsztat jaki powinien posiadać aktor to dla mnie multum wiedzy, umiejętność, której nie jestem w stanie opisać.

Zawód aktora to ciężka praca. Praca jak każda inna a mimo wszystko zaangażowanie, które trzeba pogodzić ze swoim życiem i chęcią tego. Piękne jest to, kiedy w momencie wejścia do teatru zapominasz o swoich prywatnych sprawach a liczy się to co jest tu i teraz, chłoniesz każdą minutę, każde mądre i przydatne słowo wypowiedziane przez aktora, chwila, której myślę, że się nie zapomina.

Czy będę chciała dalej myśleć o zawodzie aktora? Tego nie wiem. Jednak wiem, że marzenia mają wielką moc i realizacja ich jest możliwa jeśli mamy chęć tego aby je spełniać.
PHOTO: Emilia Rogalska


PHOTO: Emilia Rogalska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close